Özel Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları, anasınıfından sekizinci sınıfın sonuna kadar eğitim-öğretim veren bir ilk ve orta öğretim kurumudur. Okula öğrenci kabulü anasınıf seviyesinde yapılır. Anasınıfını bitiren öğrenciler, istekli oldukları takdirde birinci sınıfa devam etme hakkına sahiptirler.

2014-2015 eğitim ve öğretim yılında İstanbul Çekmeköy’de açılan Özel SEV Lisesi’nin (SEV Amerikan Koleji) hazırlık sınıfına; 5, 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanlarının aritmetik ortalaması 75 ve üzeri olan Üsküdar SEV Ortaokulu mezunları puan sıralamasına göre doğrudan kayıt yaptırabilmektedir. SEV Amerikan Koleji ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Kayıt kabul tarihleri ve belirlenen kontenjan web sitesinde ve basın yolu ile ilan edilir. İlan edilen kayıt tarihleri içinde öğrenci başvuruları alınır. Genellikle şubat ayı sonunda duyurusu yapılmaya başlanan süreçte; mart ayında Tanıtım Günleri düzenlenir; mart-nisan aylarında ön kayıtlar alınır ve mayıs ayında da kura çekimi gerçekleşir. Başvuru sırasında okul rehberlik birimimiz öğrenci adayları ile bireysel görüşme yaparlar. Başvuru yapan öğrenci sayısı belirlenen kontenjanı aşarsa, noter huzurunda yapılan kura çekilişi ile asil ve yedek listeler belirlenir.