Bu yılki 23 Nisan çok daha özel, çok daha ayrı anlamlı bizler için. Bundan 100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm Türk halkının birlik ve beraberlik duygusu ile kazandığı mücadeleyi, TBMM’nin açılışı ile yaşanan haklı gururu, fiziksel olarak birbirimizden uzak olsak da kalben ve ruhen birlikte hissetmek üzere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı yine aynı gün büyük bir coşku ile kutladık.

Törenimiz 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 10.30’da Microsoft Teams üzerinden “live event” olarak öğrencimizin yaptığı konuşma ile başladı. Okul müdürümüzün konuşması sonrası koro şarkıları söylendi, “Atatürk sence nasıl bir çocuktu?” sorusuna öğrencilerimizin verdiği cevaplar izlendi. Çeşitli ülkelerden yabancı öğrencilerin SEV öğrencilerine mesajlarının dinlenmesinin ardından şiir, jimnastik ve İngilizce performansları izlendi. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimiz için söylediği şarkılar büyük bir zevkle dinlendi. Coşku ile söylenen İzmir Marşı’nın ardından törenimiz sonlandı.

Törenimiz yanı sıra Etkinlik Programımız kapsamında Oyuncak Atölyesi, Oyun Atölyesi, Aktivite Odası, SEV Superstars ve Müzik Odası gibi çalışmalar da yapıldı.

 

Önümüzdeki sene hep birlikte bir araya gelip bu coşkuyu yine doyasıya yaşamak dileğiyle, bayramımız kutlu olsun.

 

Öğrencilerimizin TBMM'nin açılışının 100. yılına özel yaptıkları çocuk bayramı resimleri için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.