Bu yılki 23 Nisan çok daha özel, çok daha ayrı anlamlı bizler için. Bundan 100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm Türk halkının birlik ve beraberlik duygusu ile kazandığı mücadeleyi, TBMM’nin açılışı ile yaşanan haklı gururu, fiziksel olarak birbirimizden uzak olsak da kalben ve ruhen birlikte hissetmek üzere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı yine aynı gün büyük bir coşku ile kutladık.

Törenimiz 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 10.00’da Microsoft Teams üzerinden “live event” olarak gerçekleşti. Tören, açılış konuşması ile başladı.  Okul müdürü ve öğrenci konuşmaları ardından öğretmenlerimizin 100. yıl mesajları okundu, sanal koro ve orkestra yanı sıra keman, piyano, gitar resitalleri ile 23 Nisan şarkıları dinlendi. İspanya-Fransa-Almanya’dan gelen öğrenci mesajları okundu, dans gösterisi ve SEV Marşı ile törenimiz sonlandı.

Önümüzdeki sene hep birlikte bir araya gelip bu coşkuyu yine doyasıya yaşamak dileğiyle, bayramımız kutlu olsun.

Öğrencilerimizin TBMM'nin açılışının 100. yılına özel yaptıkları çocuk bayramı resimleri için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.