Ana Sınıfı Kızılay Haftası Etkinlikleri

Ana sınıflarımız 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası’nda Kızılay’ın kuruluş amacını, görevlerini ve sembolünü öğrendiler. Bu bağlamda, ilkyardım, dayanışma ve sosyal yardım konularını ele aldılar. Son olarak, katlama tekniğini kullanarak da Kızılay Çadırı yaptılar.

Ana Sınıfları Komşu Boyama Çalışması

Ana sınıflarımız resim yaparken farklı renkler kullanabilmeyi, boyama yaparken sınırların içinde kalabilmeyi, bir resmin parçalarını bütünü bozmadan görünür hale getirebilmeyi rakamlarla yaptıkları Komşu Boyama Çalışması ile deneyimlediler.

Sonbahar Partisi

Ana Sınıflarımız Sonbahar Mevsimi ile ilgili öğrendiklerini eğlenceli bir Sonbahar Partisi ile pekiştirdiler. Ekim ayı boyunca mevsimin özelliklerini öğrenen, hikayeler dinleyen, sık sık okul bahçemizde dolaşıp doğadaki değişimleri gözlemleyen öğrencilerimiz bugün sonbahar mevsimine özgü sarı, turuncu, kırmızı, kahverengi renklerde giysilerle okula geldiler, bu renklerde boyadıkları yapraklarla hazırladıkları sonbahar taçlarını taktılar, Balon sınıflarımız Derya Öğretmenin hazırladığı Sonbahar Köşesinde Merve Öğretmenin yazdığı hikayeyi dinlediler. Öğrencilerimiz parti boyunca spor salonunda sonbahar şarkıları söylediler, yarışmalı oyunlar oynadılar.

 

 Ingilizce “Bookathon”

Ana sınıfı öğrencilerimiz İngilizce dersinde cadılar bayramı faaliyetlerini tamamladıktan sonra cadılar bayramı ile ilgili “Bookathon” yaptılar. Çeşitli kitapları inceleme fırsatı bulup keyifli bir ders geçirdiler.